Hormony tarczycy – jak działają?
Tarczyca jest gruczołem wydzielania wewnętrznego (endokrynnym), przypominającym kształtem motyla, zlokalizowanym w przedniej części szyi. Jest zbudowana z dwóch płatów i…
PRZEWAGA odpowiedzi A
Twoje odpowiedzi są zgodne z objawami Hashimoto. Prawdopodobieństwo występowania u Ciebie choroby autoimmunologicznej tarczycy jest duże. Warto skonsultować swoje objawy ze specjalistą endokrynologiem, w celu wykonania dodatkowych badań potwierdzających Hashimoto lub jej wykluczenia. Pamiętaj, żeby poczekać na diagnozę. Nie jest to powód do załamania, ważne, aby zacząć działać nad zmianą stylu życia, wprowadzeniem zdrowej diety i odpowiednio dostosowanej aktywności fizycznej.
PRZEWAGA odpowiedzi B
Wiele odpowiedzi jest pośrednio związanych z charakterystycznymi objawami choroby Hashimoto. Nie bagatelizuj swojego stanu zdrowia oraz pogorszonego samopoczucia. Warto porozmawiać ze swoim lekarzem i wykonać dokładniejsze badania, które potwierdzą lub wykluczą ewentualną chorobę autoimmunologiczną tarczycy. Wskazane odpowiedzi mogą być związane z innymi dolegliwościami, dlatego też jeszcze dziś zapisz się do specjalisty.
PRZEWAGA odpowiedzi C
Prawdopodobieństwo występowania u Ciebie choroby Hashimoto jest bardzo małe. Jeśli jednak w ostatnim czasie odczuwasz zmiany swojego stanu zdrowia, przyjrzyj się w pierwszej kolejności stylowi życia. Być może wystarczy dokonać zmian w Twoich nawykach żywieniowych i wprowadzić bardziej zbilansowaną dietę. Zastanów się czy każdego dnia wypijasz odpowiednią ilość wody (minimum 1,5 l/dzień). Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Jeżeli pomimo zmian nadal występują niespecyficzne objawy – porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.
Tarczyca jest gruczołem wydzielania wewnętrznego (endokrynnym), przypominającym kształtem motyla, zlokalizowanym w przedniej części szyi. Jest zbudowana z dwóch płatów i…
Zakażenia bakteryjne i wirusowe a choroby autoimmunologiczne Przypuszcza się, że infekcje (zarówno bakteryjne, jak i wirusowe) mogą odgrywać pewną rolę…
“Hashimoto…” – taką diagnozę słyszy coraz więcej osób trafiających do gabinetu endokrynologa. Brzmi trochę strasznie, trochę jak wyrok…”Mam Hashimoto, co…
Ciągłe uczucie zmęczenia, niezrozumiały przyrost masy ciała, suchość skóry, bóle brzucha, zaparcia, zaburzenia miesiączkowania, brak sił… i szukanie odpowiedzi na…
Choroba Hashimoto dotyka przede wszystkim kobiet, zachorowalność jest u nich 5-krotnie wyższa, aniżeli wśród mężczyzn. Wiele z nich jest w…
Diagnostyka laboratoryjna czynności tarczycy obejmuje ocenę stężenia TSH, hormonów tarczycy i przeciwciał przeciwtarczycowych. Lista badań podstawowych w Hashimoto Oznaczanie stężenia…