Wpływ chorób tarczycy na problemy skórne
Choroby tarczycy, takie jak Hashimoto, wpływają na zaburzenie metabolizmu wzrostu i rozwoju wielu komórek w organizmie. Zbyt niski poziom produkowanych…
“Skonsultuj z Farmaceutą” to flagowa inicjatywa Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji. Tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 4 – 9 kwietnia. Celem tej edycji będzie zwiększanie świadomości oraz wiedzy społeczeństwa odnośnie chorób tarczycy.
W ramach wydarzenia odbędą się dwa webinaria:
>”Diagnostyka tarczycy” – 4.04 (poniedziałek), prowadzony przez przedstawiciela ALAB Laboratoria
>“Leki stosowane w chorobach tarczycy” – 5.04 (wtorek), prowadzony przez mgr Hannę Przeradę znaną na instagramie jako @gapownik.farmaceutyczny
Dodatkowo nasze ogólnopolskie social media wzbogacą się o infografiki nawiązujące do diagnostyki hashimoto, nadczynności oraz niedoczynności tarczycy. Część online dopełniały będą konkursy wiedzy.
Stacjonarna część wydarzenia odbędzie się w aż 11 miastach Polski.
> Warszawa – Galeria Wiatraczna oraz Młociny,
> Łódź – Galeria Łódzka,
> Wrocław – Centrum Handlowe Borek,
> Szczecin – Galeria Galaxy,
> Poznań – Centrum Handlowe Avenida,
> Lublin – Galeria Olimp,
> Kraków – Galeria Serenada,
> Gdańsk – Manhattan Gdańskie Centrum Handlowe,
> Bydgoszcz – Centrum Handlowe Rondo,
> Białystok – Centrum Handlowe Alfa,
Nasi wolontariusze przygotują stanowiska, na których pacjenci będą mogli m.in. dokonać pomiaru glikemii, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, czy też wykonać analizę składu ciała. Ponadto uzyskane wyniki można będzie skonsultować z doświadczonymi dietetykami oraz magistrami farmacji.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na social media Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oraz zachęcamy do odwiedzania nas stacjonarnie w poszczególnych miastach.
Skonsultuj z Farmaceutą | Facebook
PTSF (@ptsf.online) • Zdjęcia i filmy na Instagramie
Choroby tarczycy, takie jak Hashimoto, wpływają na zaburzenie metabolizmu wzrostu i rozwoju wielu komórek w organizmie. Zbyt niski poziom produkowanych…
Jedni piszą, że kalorie są ważne i trzeba mieć je pod kontrolą. Drudzy z kolei, że liczenie kalorii to czynnik…
Rok 2016: przed zapanowaniem nad Hashimoto Budzik nastawiony jest codziennie na 6:30, ale jestem tak nieprzytomna, że wstaję dopiero po…
Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza gdy funkcjonujemy w środowisku, które nie wspiera nas w tej decyzji….
O diagnozie usłyszałam jako 7-letnia dziewczynka „Jesteś chora. Musisz do końca życia brać jedną tabletkę, ale nigdy się nie wyleczysz.”…
Z Hashimoto udało mi się schudnąć aż 16 kg! Początki mojej diety były jednak długie i bardzo trudne. Przez lata…