Justyna z hashimoto schudła 16kg! Zobacz jak to zrobiła!
Justyna prawie całe życie ma hashimoto. Przybrała na wadze, którą przez długi czas trudno było jej zrzucić. Udało jej się…
Z Hashimoto udało mi się schudnąć aż 16 kg! Początki mojej diety były jednak długie i bardzo trudne. Przez lata nauczyłam się na swoich błędach dużo i już wiem, od czego powinnam zacząć od samego początku. Chcecie usłyszeć 7 rad Hashimotki?
Po co chcesz zmienić sposób odżywiania?
Po co chcesz schudnąć?
Co Ci to da?
Czy robisz to dla siebie czy ktoś inny wywiera na Tobie presję?
Fakt, udało mi się schudnąć aż 16 kg, ale ja wiele razy zaczynałam i się poddawałam. Myślę, że każdy, komu się udało coś tak ważnego, miał wiele pierwszych prób – musimy o tym mówić głośno.
Nie było tak, że pewnego dnia wstałam rano i pomyślałam sobie, że od dzisiaj zmieniam swoje życie. Wiele razy ponosiłam porażki, ale każde niepowodzenie ukształtowało mój charakter i obudziło ducha walki.
Jak już uda Ci się zacząć: zmienisz dietę, wprowadzisz aktywność fizyczną, zaczniesz regularnie się badać, nie wstydź się przyznać przed sobą, że jest ciężko.
Jeżeli do tej pory na śniadanie jadłaś drożdżówkę a na obiad pizzę to nic dziwnego, że masz momenty załamania, ale wtedy wróć do punktu pierwszego i przypomnij sobie po co to robisz. Nie ma nic złego w tym, że czasem sięgniesz po pojedyncze ciastko – najważniejsze jest to, by nie dało Ci ono przyzwolenia na całe opakowanie każdego dnia później!
Sprawdzaj pomiary, rób sobie zdjęcia sylwetki, nie skupiaj się tylko na wadze – kiedy zobaczysz pierwsze rezultaty będziesz chciała więcej i więcej.
Pamiętaj! Nie ma jednak potrzeby, by ważyć się i mierzyć częściej niż raz w tygodniu!
Moja bardzo dobra koleżanka powiedziała mi kiedyś, aby nie osądzać nikogo dopóki nie będziemy w tym samym miejscu co on. Dlatego nie zrywaj znajomości tylko dlatego, że ktoś początkowo Cię nie wspiera – nie masz pewności co za tym stoi.
Przede wszystkim musisz mieć pewność, że ty stoisz za sobą i nie chcesz ulegać innym. Dlatego jeśli ktoś lekceważy Twoją dietę lub proponuje wyjście na ciasto, wystarczy, że grzecznie odmówisz.
Rób sobie nagrody. Niech to będzie dobra kawa, książka – cokolwiek. Pamiętaj jednak, że nagrodą za nowy nawyk nie może być stary nawyk – to oznacza, że za stosowanie się do nowych zasad żywieniowych nie może być beza ☺ A już na pewno nie może być to beza od razu, kiedy siła woli jest jeszcze słaba.
Ja osobiście przez pierwsze trzy miesiące nie zjadłam niczego z poza planu. Niczego. Po 3 miesiącach po ustaleniu z dietetykiem kupiłam sobie coś słodkiego. Zjadłam i dalszy plan stosowałam bez zmian. Po kilku miesiącach takie przyjemności są naprawdę dozwolone ☺
To oznacza – jedz małe posiłki co 3-4 godziny. U mnie to spowodowało, że organizm wszedł w stan, który nazwałabym równowagą – nie byłam głodna między posiłkami a na przestawienie się potrzebowałam tylko dwóch dni.
Doskonale wiemy, że ile głów tyle opinii. Wystarczy zadać pytanie na różnych grupach dotyczących odżywiania „Co powinnam jeść w Hashimoto?”. Komentarze pojawiają się jeden za drugim i najczęściej kolejny neguje wcześniejszy. Nie u każdego z nas sprawdzi się to samo. Dlatego każdemu, kto bierze pod uwagę zmianę sposobu odżywiania, a kto po prostu się na tym nie zna, polecam skorzystanie z pomocy dietetyka. Oczywiście – za jakość trzeba zapłacić, ale lepiej wydać pieniądze niż przypłacić własnym zdrowiem.
Justyna prawie całe życie ma hashimoto. Przybrała na wadze, którą przez długi czas trudno było jej zrzucić. Udało jej się…
Jod to pierwiastek kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania tarczycy, odpowiedzialny za produkcję hormonów trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Jednakże zarówno niedobór,…
Tarczyca, choć niewielka, pełni kluczową rolę w regulacji metabolizmu, poziomu energii i ogólnego zdrowia organizmu. Jednostki chorobowe tarczycy, takie jak…
Warzywa psiankowate oraz goitrogeny często budzą kontrowersje w kontekście odżywiania wśród osób z chorobami tarczycy. Czym są goitrogeny, jakie są…
Zmiana nawyków żywieniowych nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza gdy funkcjonujemy w środowisku, które nie wspiera nas w tej decyzji….
Wypadanie włosów jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Może być ono…